Wszystko zaczyna się od diagnostyki – oferujemy pełen jej zakres, dzięki czemu możliwe jest postawienie prawidłowego rozpoznania, ustalenie właściwiego planu leczenia i jego skuteczne przeprowadzenie.
Ogólnostomatologiczna lub specjalistyczna z zakresu endodoncji, protetyki, chirurgii, periodontologii, ortodoncji i implantologii.
Zalecamy jego wykonywanie nie później niż co 6 miesięcy u dzieci i co 12 miesięcy u dorosłych.
Obejmuje przygotowanie i omówienie planu oraz przebiegu leczenia wraz z kosztorysem.
Cyfrowe zdjęcie RTG zęba pozwala zobrazować więcej szczegółów niż zdjęcie pantomograficzne, będące badaniem bardziej ogólnym.
Jest to panoramiczne zdjęcie RTG zębów, kości szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych i zatok szczękowych stosowane do ogólnej diagnostyki. Stosujemy najnowocześniejszy aparat Axeos, dzięki czemu obrazy charakteryzują się wysokim poziomem ostrości i kontrastu nawet przy niezwykle niskiej dawce promieniowania.
Zdjęcie cefalometryczne jest zdjęciem RTG wykorzystywanym przede wszystkim w ortodoncji.
Tomografia czyli obrazowanie 3D jest bezcennym źródłem informacji w sytuacjach takich jak skomplikowane leczenie kanałowe, zęby zatrzymane czy zmiany w kości. Stosujemy najnowocześniejszy aparat Axeos, oferujący obrazowanie do maksymalnie 17cm x 13cm, które pozwala na dokładną diagnostykę nie tylko obszaru łuków zębowych, lecz także stawów skroniowo – żuchwowych i podstawy czaszki. Skan obrazu o dużym polu to tylko 16 sekund, a to przy możliwej dawce promieniowania tak niskiej jak przy zdjęciu pantomograficznym.
W ramach stomatologii zachowawczej oferujemy szeroki zakres usług obejmujących m.in. diagnostykę i leczenie próchnicy czy wypełnianie ubytków. Uważając, że komfort pacjenta jest wyjątkowo ważny, znieczulenie traktujemy zawsze jako bezpłatne, gwarantując przy tym bezpieczne i sprawdzone środki znieczulające, także z użyciem znieczulenia komputerowego. Stosujemy jedynie miękkie końcówki ślinociągów, które są dużo wygodniejsze dla pajcentów. Woda w kubeczku z dodatkiem chlorheksydyny o właściwościach bakteriobójczych i bakteriostatycznych jest zawsze ciepła dla zmniejszenia wrażliwości podczas zabiegu. Dzięki pracy w powiększeniu lup z dodatkowym oświetleniem pola zabiegowego szybkość i dokładność pracy jest zwiększona.
Stosujemy tylko jedne z najlepszych i najtrwalszych wypełnień kompozytowych, zapewniających przy tym wysoką estetykę oraz systemy wiążące gwarantujące najwyższe parametry siły wiązania i brak nadwrażliwości pozabiegowej.
Bonding to zmiana kształtu zębów za pomocą kompozytu, a w wielu przypadkach również koloru. Jest to metoda szybka i małoinwazyjna, która pozwala na całkowitą odmianę uśmiechu pacjenta.
Stosujemy najskuteczniejsze preparaty zmniejszające lub eliminujące ból spowodowany odsłonięciem obszarów przyszyjkowych, które nie wymagają odbudowy.
Icon jest innowacyjnym systemem pozwalającym na bezbolesne leczenie próchnicy we wczesnym stadium próchnicy bez konieczność wiercenia w zębie. Polecany także do usuwania nieestetycznych białych plam, a także dla pacjentów leczonych ortodontycznie po zdjęciu zamków.
Stomatologia dziecięca to nie tylko leczenie zębów mlecznych, ale także profilaktyka próchnicy, kontrola rozwoju narządu żucia, profilaktyka i wczesna diagnostyka wad zgryzu, a także leczenie zębów stałych. Pierwsza wizyta powinna odbyć się zaraz po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych czyli przed 1 rokiem życia. Przeprowadzane regularnie wizyty kontrolne pozwolą na zaoszczędzenie czasu, stresu, pieniędzy, a co najważniejsze – cierpienia dzieci. A po wizycie nagroda dla naszych małych dzielnych pacjentów.
Zalecamy aby odbyła się około 2-3 roku życia dziecka. Jej głównym celem jest zbudowanie zaufania i zapoznanie małego pacjenta z gabinetem stomatologicznym. Ma formę zabawy, bez wykonywania żadnych zabiegów leczniczych.
Stosujemy sprawdzone i trwałe wypełnienia kompozytowe w różnych kolorach, dających większe zadowolenie małych pacjentów.
Polega na wypełnianiu bruzd i zagłębień w zębach specjalnym lakiem. To szybki i prosty, a co najważniejsze bezbolesny sposób profilaktyki próchnicy.
Dla jeszcze większego komfortu stosujemy także znieczulenia komputerowe.
Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która koncentruje się na wizualnej poprawie estetyki zębów.
Stosujemy specjalny żel stosowany wyłącznie w gabinecie pod kontrolą lekarza lub higienistki. W krótkim czasie, podczas jednej wizyty uzyskujemy efekt rozjaśnienia zębów.
Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów z zainfekowanej miazgi, ich opracowaniu i wypełnieniu. Wszystko po to, aby uchronić ząb przed usunięciem. Leczenie przeprowadza się zazwyczaj na 1-2 wizytach. Dzięki pracy w powiększeniu mikroskopu oraz pełniej diagnostyce (cyfrowe zdjęcia RTG i tomografia komputerowa CBCT) jesteśmy w stanie zlokalizować i dokładnie oczyścić wszystkie kanały. Praca narzędziami maszynowymi przyspiesza proces opracowywania kanałów a szczelne wypełnienie płynną gutaperką gwarantuje trwałość leczenia.
Obejmuje oczyszczenie, opracowanie oraz wypełnienie kanału, zdjęcia RTG i opatrunek.
Obejmuje oczyszczenie, opracowanie oraz wypełnienie kanału, zdjęcia RTG i opatrunek.
Obejmuje oczyszczenie, opracowanie oraz wypełnienie kanału, zdjęcia RTG i opatrunek.
Obejmuje oczyszczenie, opracowanie oraz wypełnienie kanału, zdjęcia RTG i opatrunek.
Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem pierwotnego stanu uzębienia po utracie zębów naturalnych, a także po ich znacznym uszkodzeniu lub osłabieniu.
Proteza akrylowa to podstawowa proteza ruchoma, zalecana jest w sytuacji gdy u pacjenta zdiagnozowano bezzębie lub liczne braki w uzębieniu, wtedy posiada metalowe klamry.
Proteza elastyczna to proteza ruchoma, która w przeciwieństwie do protez akrylowych posiada elastyczne klamry w kolorze dziąsła.
Proteza szkieletowa to proteza ruchoma wykonywana w przypadku braków częściowych, zbudowana z metalowego szkieletu i akrylu imitującego zęby i dziąsła. Zapewnia lepsze dopasowanie i stabilność w jamie ustnej, w przeciwieństwie do zwykłej protezy akrylowej.
Naprawa pęknięcia, złamania oraz dostawienie zęba lub klamry do protezy.
Wkład koronowo-korzeniowy zastępuje zniszczoną, naddziąsłową część zęba, aby możliwe było umieszczenie na nim korony lub mostu.
Standardowa podbudowa metalowa jest przyczyną braku przezierności jaką posiadają naturalne zęby.
Przezierność podbudowy cyrkonowej jest zbliżona do tej jaką posiadają naturalne zęby, dzięki czemu estetyka jest najlepsza.
Cienka warstwa kompozytu przyklejana na powierzchnię zęba maskuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości zębów, takie jak kolor, przebarwienia, nierówności, nieestetyczny kształt lub położenie.
Cienka wartwa porcelany przyklejana na powierzchnię zęba. Licówki porcelanowe odznaczają się lepszą estetyką i trwałością niż te z kompozytu. Doskonale imitują naturalne szkliwo, nawet sposób, w jaki odbijają światło oraz odzwierciedlają naturalną powierzchnię zębów.
Przezroczyta nakładka na zęby stosowana w przypadku zgrzytania zębami, a także nadmiernego zaciskania i ścierania zębów z powodu nadmiernego napięcia mięśni.
Chirurgia stomatologiczna kojarzy się zwykle z nieprzyjemnym i bolesnym leczeniem. W końcu w jej ramach wykonywane są inwazyjne zabiegi i operacje w obrębie jamy ustnej. Współczesna chirurgia pozwala jednak na takie leczenie, podczas którego pacjent czuje się komfortowo i bezpiecznie, a dodatkowo nie odczuwa bólu – nawet przy poważnym i mocno inwazyjnym zabiegu.
Obejmuje znieczulenie, usunięcie zęba, zaopatrzenie rany, ew. szycie, kontrolę i zdjęcie szwów. Stosujemy także materiał kolagenowy stabilizujący skrzep oraz redukujący zanik wyrostka zębodołowego po ekstrakcji.
Periodontologia to dziedzina stomatologii poświęcona profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia (tkanek otaczających ząb). Jednym z częściej występujących tego typu schorzeń jest paradontoza, czyli zapalenie przyzębia, która może doprowadzić nawet do utraty uzębienia.
W sytuacji bólu, zaczerwienienia, obrzęku lub krwawienia dziąsła.
Kiretaż polega na dokładnym oczyszczeniu kieszonek dziąsłowych oraz powierzchni korzeni zębów z nagromadzonej płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego oraz zainfekowanych tkanek. Eliminuje zapalenie, wzmacnia stabilność zębów, a w sytuacji paradontozy może znacząco obniżyć ryzyko utraty zębów. Dzięki niemu zmniejsza się problem krwawiących dziąseł, jedzenie przestaje być bolesne, a także ustępuje nieprzyjemny zapach z ust.
Zabieg szynowania zębów najczęściej stosowany jest w przypadku rozchwiania zębów spowodowanego zaawansowanym stanem zapalnym przyzębia lub urazem. Zabieg pozwala na przywrócenie stabilności zębów, co znacznie poprawia komfort i jakość życia.
Higienizacja to zespół zabiegów takich jak skaling (usunięcie kamienia nazębnego), piaskowanie (usunięcie osadu nazębnego), lakierowanie (fluoryzacja) oraz instruktaż higieny jamu ustnej mających na celu utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej. Wg zaleceń Światkowej Organizacji Zdrowia WHO zalecana co najmniej raz na 6 miesięcy.
Do usuwania kamienia nazębnego stosujemy jedne z najlepszych skalerów EMS Piezon NO PAIN, wynalazcy oryginalnej metody Piezon. Płynna regulacja siły i technologia NO PAIN chronią ząb przed urazem lub uszkodzeniem, dzięki czemu zminimalizowany został efekt wrażliwości w trakcie zabiegu.
Do piaskowania stosujemy piaskarkę EMS Handy 3.0, przeznaczoną do pracy naddziąsłowej jak i poddziąsłowej.
Pełny pakiet obejmujący skaling (usunięcie kamienia nazębnego), piaskowanie (usunięcie osadu nazębnego), lakierowanie (fluoryzacja) oraz instruktaż higieny jamy ustnej
Szybki, prosty i bezbolesny sposób profilaktyki próchnicy mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów. Stosujemy lakier zawierający aż 5% fluorku sodu (22600 ppm), który nie barwi zębów na żółto, nie wymaga izolacji zębów i wiąże w obecności śliny w ciągu 10 sekund. Pozostaje na powierzchni szkliwa przez 6-8 godzin, gwarantując właściwą absorpcję fluoru.
Ortodoncja jest dziedziną medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy wady zgryzu – zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Nieleczone wady zgryzu mogą prowadzić do wielu powikłań m.in. uszkodzenia zębów stałych, rozwoju próchnicy i chorób dziąseł, wad wymowy, szybkiego ścierania zębów, problemów z gryzieniem i żuciem a w konsekwencji chorób układu pokarmowego, pogorszenia samooceny.
Implantologia zajmuje się wszczepianiem implantów stomatologicznych do kości szczęki lub żuchwy, w celu uzupełnienia brakujących zębów. Implanty wykonane są z biokompatybilnych materiałów, przede wszystkim z tytanu, i nie powodują reakcji alergicznych ani nie ulegają korozji. Po wszczepieniu stają się integralną częścią kości, umożliwiając mocne i trwałe mocowanie korony, mostu lub protezy.